Címkék

Oldalak

2016. december 8., csütörtök

Emlékezz Rám

 A huszonegy éves, egyetemista Tyler életét súlyos családi tragédia árnyékolja be. Hat éve, hogy a bátyja öngyilkos lett, az elvesztését azóta sem sikerült feldolgoznia. Ráadásul a történtekért kimondatlanul is üzletember apját tartja felelősnek. Egyik este a barátja unszolására elmennek bulizni, ahol belekeverednek egy verekedésbe. Végül a rendőrségen kötnek ki. Tyler kikezd a nyomozó lányával. A kapcsolat játéknak indul, azonban egyre komolyabbra fordul. Különösen, amikor kiderül, hogy Ally élete sem mentes a tragédiától, kilencévesen szemtanúja volt, amikor egy rablótámadás során lelőtték az édesanyját. 


Gandhi azt mondta, akármit csinálsz az életben, jelentéktelen. De fontos, hogy megtedd… Hogyan éljünk meg egy családi tragédiát? Fel lehet dolgozni bármelyik szerettünk elvesztését? Valójában nem, és hiába enyhíti az idő a fájdalmat, azt kitörölni sosem lehet. Az igazán nehéz az, ami utána következik. Úgy élni, hogy ez velünk is megtörténhet, mert ez az élet. HA éppen egy kislány szeme láttára gyilkolják meg a metróállomáson édesanyját, mit várhatunk tőle, hogyan élje meg élete fennmaradó napjait, éveit? HA egy fiatal fiú szeretett, és bálványozott bátyja öngyilkos lesz, hogyan dolgozza azt fel, miként viselkedjen, amint egy konfliktusos helyzetbe kerül? Mit veszíthet? Semmit…gondolja Ő. Azonban, a körülötte élők túl sokat veszítenének vele, még ha nem is mutatják ki az érzéseiket. A több szálon futó dráma sokkal több érzelmet, fájdalmat, sokkot, és döbbenetet ad, mint azt bárki gondolná az előzetesek vagy a plakátok alapján. 
A hazai mozikban már műsoron futó romantikus dráma elgondolkodtató kérdésekkel és hiteles alakításokkal ragadja magával a nézőt.
Tyler (Robert Pattinson) egy 20-as évei elején járó, komor hangulatú srác, akinek viszonya megromlott édesapjával, Charlesszal (Pierce Brosnan), miután a család elveszítette legidősebb fiúgyermekét. Tyler minden nap visszaemlékszik testvérére, egy naplón keresztül „kommunikál” vele. A veszteség teljesen rányomja bélyegét életére, nem képes célokat kitűzni és harcolni azokért. Egyetlen lelki támasza kishúga, akiért bármire képes lenne, aki mint napsugár szűrődik át a sötét felhőtakarón, mely beárnyékolja hősünk életét. Egy nap azonban komoly nézeteltérésbe kerül egy nyomozóval, miután utcai harcba keveredik egy átmulatott éjszaka alkalmával: élete ekkora vesz fordulatot. Legjobb barátja ösztönzésére udvarolni kezd a rendőr lányának, a veszteség okozta mardosó ürességet már szintén jól ismerő Allynek, mintegy bosszúképp. Tyler azonban beleszeret a ragyogó kék szemű, ártatlan lélekbe, ettől kezdve pedig ez a szál, noha egy csodálatos szerelem alakulását mutatja be, egyre feszültebbé válik a kapcsolatban rejlő titok miatt.
Két, indulatokkal teli család, a veszteséget feldolgozni képtelen emberek kálváriája bontakozik ki a vásznon, mely a játékidő utolsó negyedében feloldódni látszik. De a legfőbb fordulópont, mely életeket változtat meg, csak a film utolsó jeleneteiben következik be.

Ami a színészi alakításokat illeti, mindenképp pozitívan értékelendő Robert Pattinson teljesítménye, aki hitelesen formálja meg a világtól idegen fiatal férfi szerepét: játszik, alkot, elhitet. A környezetében lévő tárgyak mindegyike visszaadja azt a hangulatot, amely a főhős lelkében tombol. Lázadó viselkedése egyetlen emberrel szemben nem működik csupán, az apát megformáló Pierce Brosnannel, akinek játéka szintén dicséretet érdemel, az érzéketlen apaszerepben igazán otthonosan mozog. Emilie de Ravin fura módon nem tudja annyira hitelesen előadni a szerepét, de próbálkozik vele.
Külön kiemelendő a lánytestvért megformáló kislány, Ruby Jerins alakítása, aki mindenféle erőltetett mimika nélkül játssza el az érzékeny lelkű művészpalánta szerepét. A legmeghatóbb jelenetek többségében övé a főszerep.
A film melankolikus s egyben nyomasztó hangulatát a színek erőteljesen fokozzák, a megszokottnál kissé fakóbb kompozíciókkal találkozunk. A cselekmény menete lassú, a beállítások hossza is az átlagosnál több ideig tart, ezáltal van módunk elidőzni a szépen koreografált snitteken, s igazán átvenni annak a bemutatott világnak a légkörét, mely meglehetősen közel áll a való világéhoz.
A film olyan karakteres kérdésekkel foglalkozik, mint a veszteség feldolgozása, a szerelem tényének befogadása, a család összetartó ereje, ugyanakkor a válaszok hangsúlyozzák: a fájdalmat elkerülni nem lehet, de szembenézni és megharcolni vele kötelező, s ez a küzdelem tesz bennünket azzá, akik vagyunk, és megtanít értékelni életünk elillanó, boldog perceit. A félelem a fájdalomtól, az emberektől, akik érzéseket keltenek bennünk, s megsebezhetnek, nem lehet tántorító, hiszen, hogy a filmet idézzem: „Az ujjlenyomatunk nem kopik el a megérintett életektől” – általuk formálódunk, erősödünk, s nem utolsósorban: érzünk.

Én az utolsó percekben már sírtam, nagyon megható film, és nem is csodálkozunk azon, hogy a film miért épp 2001-be játszódik. De nem fogok elárulni semmilyen titkot, nézzétek meg bátran



2016. december 3., szombat

Öngyilkos Osztag

Fülszöveg

Elkapták őket, és mindenre hajlandóak, hogy újra kiszabadulhassanak. Egy titkos állambiztonsági szervezet, az A.R.G.U.S. összefogdosta a gonosz szuperhősök leggonoszabbjait, és különleges börtönökben helyezte el őket: úgy, hogy semmiképpen ne szökhessenek meg. 
A Cég saját maga akarja szélesre tárni a zárkaajtókat.
A raboknak szabadságukért cserébe szolgálatot kell vállalniuk. A gonoszok kénytelenek jót cselekedni. Létrejön az Öngyilkos Osztag, mely akkor indul bevetésre, ha az emberiség már nagy bajban van. Tagjai őrültek, kegyetlenek, kiszámíthatatlanok... mégis a mi oldalunkon állnak. Remélhetőleg.

Szerintem


Nem érzem jól magam. Félelem és düh fortyog bennem, mélyen lenn, a gyomromban. Olyan érzés, mint mikor először tudatosul benned, hogy valami romlott kaját ettél.Félek, mert látom magam előtt az Álomgyár hanyatlását. Azét a Hollywoodét, amely ezen a nyáron évtizedekkel ezelőtt eltemetett dicső holtakat exhumált, és vásári maskarát aggatott rájuk, amely ugyan kimerészkedett a
kényelmi zónájából, de olyan katasztrofális döntéseket hozott, és olyan emberekre bízta magát, akik eme bizalmat képtelenek voltak épkézláb filmek formájában meghálálni. Azét az Álomgyárét, amely gyakorlatilag az utolsókat rúgja, mert rossz helyen húzza meg a nadrágszíjat. Ez utóbbi miatt vagyok dühös is, mert a tehetség és a szakértelem lassan már csak a portéka értékesítésében csapódik le, az, hogy a csomagolás mit takar, már teljesen mindegy. És persze kimerült vagyok, mert mint minden normális filmrajongó, hát én is felültem a hájpvonatra, magasba lendítettem a karjaimat, és hagytam, hogy átjárjon a lelkesedés szédítő szele, melyet aztán az az elképesztő szarvihar követett, melyet Öngyilkos Osztag néven ismerünk, és amit – Deadshot szavait idézve – beleírnak majd a Bibliába. Mondjuk, a nyolcadik főbűnként. 
A nyakamba zúduló áldás olyan szinten döngölt földbe, hogy legszívesebben most azonnal abbahagynám az írást, és azt mondanám, hogy csináljatok azt, amit akartok. 
az Öngyilkos Osztag csak néha-néha emlékeztet filmre. Már az első percektől kezdve olybá tűnik, mintha egy rakat aspiráns filmes kölyköt eresztettek volna rá a matéria különböző fejezeteire, akik nem hogy egymással nem beszéltek, de soha senki nem mondta meg nekik, hogy „ácsi, ezt azért nem kéne.” Forgatókönyvet nem kaptak, csak egy olyan slágvortokkal teleírt cetlit, hogy „Bumeráng rajong a pónikért”, „Harley Quinn <3 Joker”, stb. Ehhez jött az utasítás, hogy minden karakterjellemzőt bele kell zsúfolniuk 20-30 másodpercbe, és ennyi, szabad a pálya.A film első percei ennek megfelelően úgy peregnek, mint a filmek előtti előzetesek, pontosabban a kedvcsináló előzetesek, melyek sok villódzást és nulla konkrétumot vetítenek. És mire észbe kapnál, már el is indult a cselekmény (ön)gyilkos vonata, melyre a karakterekkel
együtt téged is csak úgy felhajigálnak. Az előzetesek eltitkolták a cselekmény mibenlétét, no meg a főgonosz kilétét, és teljesen érthető, hogy miért, ugyanis ez utóbbi alig több egy speciális effektusnál. Az órámra pillantok: oké, hogy eddig tragikus az, amit látok, de még van vissza másfél óra, ebben biztos megcsavarják majd az eseményeket, és az egyelőre csak flashback-szilánkok és reklámbetétek formájában feltűnő Joker is odapiszkít a vászon közepére, de nem: a következő másfél óra azzal telik, hogy az osztag eljut a speciális effektusig, és megpróbálja kiiktatni azt.Talán ez lehetett az a pont, amikor a Warner fejesei észbe kaptak, és felszólították David Ayert, hogy azonnal kezdjen valamit a karaktereivel, ugyanis a vonulás és időről időre megjelenő trutyifejűek, közepette hőseink elkezdik megidézni a múltat. Érzelmeket mutatnak, megpróbálnak karikatúrákból karakterekké válni, de közben csak saját nimbuszukat rombolják tovább, hisz ez a hirtelen támadt felelősségtudat tökéletesen hiteltelen, a bajtársiasság alaptalan, és veretesen cinkes, főleg mikor egyikük nem rest úgy hivatkozni a kompániára, minthogy „ez az én családom, és
nem hagyom, hogy baja essen”.
Tudom, a legfontosabb kérdés az, hogy Jared Leto milyen Jokerként, ám nagyon sajnálom, de ezt a kérdést nem tudom megválaszolni, ugyanis a filmben alig szerepel többet, mint az előzetesekben. A jelenései is hasonlóan szilánkosak és elmosottak, úgyhogy püff neki. De valószínűleg akkor sem tudta volna megmenteni ezt a zavaros klipmaszlagot, ha az első perctől az utolsóig duplán lejátssza Heath Ledgert. 

2016. október 22., szombat

Zakkant Halloween

Fülszöveg 
Wren gőzerővel készülődik a várva várt halloween bulira. Azonban katasztrófa fenyegeti a fergetegesnek ígérkező partit, amikor édesanyja rábízza rosszcsont kistesója felügyeletét. Öccsének ráadásul trükkös módon nyoma vész, ezért legjobb barátjával és két másik segítőjével mihamarabb meg kell találnia, mielőtt anyukája megsejt valamit.

Szerintem

Vannak olyan filmek, amikre a régi beidegződésem miatt kapásból rámondom, hogy “vá, ezt imádni fogom“, aztán pedig én csalódok a legjobban. 
Kérem vissza az elpocsékolt másfél órát az életemből, amiben végig azért reménykedtem, hogy Nickelodeon film, amiben Victoria Justice a főszereplő, ne legyen ennyire rémes.
Már eleve egy tipikus sztorival nyitunk. A nővérnek van egy hülye öccse, aki folyton kitol vele, mert a kis srác hű de nagyon vicces. Persze később hősnőnk csinál egy hülyeséget, az aktuális dögös pasi, Aaron Riley pedig felfigyel rá, és meghívja a buliba...
  a Wren és Roosevelt szerelem nagyon erőltetett volt, de semmi sem volt ahhoz képest, ahogy April belezúgott a színes bőrű  srácba. Annyira egyértelműen tipikus volt az összes karakter. Az egész film,mintha összeszedtek volna egy klisészótárat, és a lehető legrosszabb opcióban keverték volna azt össze. A végén megpróbáltak lelkizni, mert kiderült, hogy a tesók apukája meghalt, és ezt milyen nehezen viselik, meg anyuka is. Ez a lelkizés pedig alapvetően nem volt vészes, de az egészet elbagatelizálták, és annyira gagyi módon lett megoldva, hogy az már fájdalmas volt. De nagyon. A legjobban pedig tényleg amiatt sajnálom, mert tök jó szereplőgárdát rittyentettek, mint Victoria Justice, Thomas Mann vagy aSuburgatory-ból Jane Levy. Ha ennyire jó színészeket szerződtet egy produkció, megtisztelhetné őket azzal, hogy valami minőségi munkát ad nekik.
em szeretek ilyet leírni, de azt hiszem ebben az esetben meg kell tennem. 

Fun Size megtekintése kizárólag tizennyolc év alattiaknak ajánlott. Lehet próbálkozni eme korküszöb felett is, de van egy olyan sanszom, hogy hasonló véleményen zár majd a film nálatok is, mint nálam. Mondhatnám, hogy hétvégi matinének tökéletes megfelel, de szerintem ez még ahhoz is kevés volt. Kár érte.

2016. október 16., vasárnap

StepUp 3D

Fülszöveg 
A Step Up 3D középpontjában a városi utcai-tánc áll, amely felvillanyoz mindenkit a szívek, álmok és az örök ritmust követő táncos testek új történetével. Izgalmasabb, mint valaha, a legmodernebb 3D-s technikát alkalmazva.

Szerintem
Mind a két elődbe itt is az utca tánc áll a középpontba. A színészek és a látvány is jobb volt mint az első kettőbe. Viszont  táncos jelenetek messze felül múlja az első két részt. Azt azonban muszáj megjegyeznem, hogy a 3D ebbe a filmben nagyon fölöslegesnek bizonyult. 
A film készítők arra nem figyeltek, hogy a film több főszálon fut így nem tudjuk eldönteni, hogy mégis mire figyeljünk, a kamerázó tánccsapat-vezető románcára figyeljünk, az új táncos beilleszkedésére esetleg az árverezésre váró táncstúdió sorsáért aggódjunk vagy esetleg szurkoljunk a szimpatikus csapatnak, hogy megnyerjék a World Jamet. Oké, szurkolni nem fogunk, mert úgyis tudjuk melyik csapat nyer de még ígyis marad három, egymást elnyomó történetszálunk. Az írók sem tudták, hogy mit csinálnak főleg, hogy a főhősünket úgy állítják be mintha dróton rángatná az embereit.
Szerencsére a szereplők megmentik a StepUp 3D-t. Találkozhattunk régi és új szereplőkkel is, azonban, hogy legyen összefüggés az előző filmekkel megkaptuk a második részből Moost és akit az első részből ismerhettünk meg Cammilt. (Rajtuk kivül lesznek még ismerős arcok de nem lövőm le a poént.) 

A SetpUp 3D nem váltja meg a világot természetesen megkapjuk a szokásos tanmesét. A film rendelkezik egy dokumentarista kerettel, melyben profi táncosok mesélnek szenvedélyükről. 
Sajnos a vizes táncos részt már az előző részben elsütötték így nem volt meglepetés, de a látványosság javított rajta. Ha pontoznom kéne akkor számomra a látványosság győzne. 






2016. augusztus 23., kedd

Amikor kialszik a fény (18+)

Füllszöveg


Amíg ég a villany, minden rendben van. De amikor elsötétül a ház, valaki életre kel, és szabadon járkál a szobákban...
Először egy kisfiú teszi szóvá, hogy egy árnyék lopakodik körülötte éjszakánként, és csinos fiatal nagynénikéje nem sokáig kételkedik a szavában: ő is látja az árnyékot. Sőt, túlságosan testközeli bizonyítékot is szerez a létezéséről.
A kisfiú kénytelen fiatal nagynénjénél lakni, mert az édesanyja már nem alkalmas a gyereknevelésre: a szorongás teljesen maga alá gyűrte. Ám lassacskán kiderül, hogy ő mindenkinél többet tud a családtagjait kísértő árnyékról, és ha meg akarnak szabadulni az egyre borzasztóbb jelenségtől, tőle kell segítséget kérni.
De a titkait csak úgy deríthetik ki, ha nála töltenek egy éjszakát a hatalmas, zegzugos, elhagyott házában. És a biztonságot jelentő első hajnali fénysugár nagyon messze van...

Szerintem

Nem fogsz nyugodtan aludni erre számítottam mikor megláttam az előzetest. De miben is csalódhattunk? A film alapján mindenben... Az előzetes ijesztőbb volt mint maga a film, ami a film szakmájába nagy hiba.
De nem is húznám tovább jöjjön a filmről a véleményem.

David F. Sandberg készítette ezt a filmet mindössze 3 perces (!) kisfilmjéből. Látszik, hogy ez az első filmje. Nem nagyon tudd mit kezdeni ezzel a másfél órával ami még a stáblistával is csak 81 perces. Egyszerűen nem jut idő semmire.
A szereplőket megismerjük (AZT a négyet) a szereplőket, amennyire a cselekmény szempontjából szükséges.
 Van egy depressziós anyuka (Maria Bello), aki valami szellemnővel beszélget ezért a rég egyedül élő nagy lánya (Teresa Palmer) elviszi magával kisöccsét (Gabriel Bateman). Az apuka még a film elején meghalt aminek nem nagyon értettem a film elején, hogy miért is. Továbbá még ott van Rebeca pasija Bret (Alexander DiPersia) akinek annyi a szerepe, hogy a humort szolgáltassa más funkciója aligha van.
Pozitív, hogy a nagy sietség mellett nem nagyon marad idő a lelkizésre, sajnos a szükségesekre sincs túl sok.
David simán kitudta volna venni a sötétség segítségét, de Ő nem igazán élt vele. Ehelyett kaptunk egy nagyon vékony, hosszú hajú nőt ami 2016-ban már kevés, nagyon is. 
 Rebeca mégis miből tartja el azt a két szobás kis lakást? Igaz, ez apróság de a nagyobb probléma, hogy a kb. 9-10 éves kisfiúban mért látom a kb. 40 éves férfit? Akár hogy is próbálom nem veszem észre benne a kisfiút, egyfolytába bölcselkedik és okosakat mond. 

Nem igazán tudnám ajánlani ezt a filmet. Minden rémisztő részt tönkre tudtak tenni csak egy kis árulkodó jelel is és így simán fel lehet készülni az ijesztő részekre. 


2016. június 4., szombat

Honey 2

Fülszöveg
Miután összekülönbözött a törvénnyel, Maria, a tehetséges utcai táncos visszatér Bronxba, hogy mindent újra kezdjen, és tehetségét segítségül hívva végre megvalósítsa álmait. Ezért aztán Maria szívét-lelkét beleadja a táncba, és mindent megtesz, hogy felkészítse frissen verbuvált csapatát a küszöbön álló televíziós táncvetélkedőre, a "Dance or Die"-ra. Mint annak idején Honey, Maria is a felkészülésben és a táncban leli meg önmagát: azt, hogy honnan jött és hogy hová tartozik.

Szerintem
A Vámpírnaplók sztárját láthatjuk Katerina Grahamot. Az egész film szinte róla szól, kiengedik a javítóból beáll egy feltörekvő mégis lelkes csapathoz és készülnek a közelgő versenyre (mily meglepő) de mi a céljuk? Persze az,hogy  elhozzák a trófeát de ez nem ilyen könnyű. Szembe kell nézniük az évek óta győztes csapattal és a beképzelt banda főnökkel aki nem más mint Maria exe. Próbál folyamatosan keresztbe tenni Mariának de ő nem egy gyenge kis csaj. 
A filmnek valójába semmi köze sincs az első részhez, megtudhatjuk, hogy Honey-nak sikerült megvalósítani az álmát és tánc iskolát üzemelt ami még sikeres is.
Egyből gondolhattunk arra, hogy táncverseny és, hogy a gyenge csapat fog győzni. Gondolnád, hogy ilyen egyszerű? Mert én nem!

Bármennyire is jó a film történet nincs. A két forgatókönyv író Blayne Weaver és Alyson Fouse alig tölthetett vele pár éjszakát vagy napot. 
Színészek alig vannak össze szedtek pár kiváló táncost és ennyi Katerin már együtt dolgozott Britney Spearsszel így neki már van táncos-énekes tapasztalata meg természetesen színészi is. 
Jobbat vártam a Honey 2-től már azt se értem miért ez a neve, a főszereplő már nem is ő. Talán azért Honey mert az ő tánc iskolájába táncolnak, de ez nem is fontos számomra annyira! 




2016. május 28., szombat

Fekete 50 árnyalata

Fülszöveg
Ha Christian Grey felizgatott vagy feltüzelt, akkor várj, míg találkozol Christian Blackkel! A nagysikerű Szürke ötven árnyalatának fergeteges paródiája, melyet a Horrorra akadva valamint a Feketék fehéren című filmek alkotói készítettek, és Mr Black erotikus játszószobájába enged bepillantást, ahol természetesen minden kemény és durva...

Szerintem
A siker filmeknek mindig az lesz a következménye, hogy előbb-utóbb lesz egy paródiája. Így volt ez a Szürke 50 árnyalatánál is. Wayans-tesóknak már van tapasztalata a paródiakészítésben és megcsinálták a Fekete 50 árnyalatát.
Történetről felesleges annyit beszélni, épphogy nem egyezik meg az eredetivel. Aki az eredetit se látta, annak nem fog annyira a paródia sem beütni. 
Mind a két filmnek az alap sztorija ugyan az. Van egy egyetemista nebáncsvirág, aki megismerkedik a kőgazdag Christian Black-kel, akiről hamar kiderül, hogy elég furcsa étvágya van. 
Kifiguráznak mindent, az alpesi humor sem marad el, de Wayans-éknál ezt már megszokhattuk. Jó paródiához méltóan, azért rávilágítanak az eredeti alkotásra. A színészek végig ripacskodják a filmet, de ez néha elég szórakoztató. 
Mielőtt bárki azt mondhatná hogy ez egy jó film, ki kell rántsam az álomvilágból. Borzalmasan rossz és ezzel a készítők is tisztában vannak, nem próbálnak úgy tenni mintha másként lenne. Nem veszik magukat komolyan, így lehet egy vicces film mégis rossz. 
Sok lejárt pöcsös film, de mégis nevettünk rajta. 

2016. május 22., vasárnap

Alice Csodaországban

Fülszöveg
Alice visszatér a kislányként megismert különös világba, hogy újra találkozzon gyerekként megismert különös barátaival: a Kalapossal, Nyalka Nyúllal, Vigyori Úrral, Bölcselővel és a különös ikerpárral, Tutyikával és Mutyikával. A lány fantasztikus utazásba kezd Csodaországban, melynek legfőbb célja a zsarnok Vörös Királynő uralmának megdöntése. ...

Szerintem

Tim Burton eladta a lelkét. Az előzetes jobb volt mint maga a film.
Tim nem igazán szeret bíbelődni a forgatókönyvel, általában ezt elintézi mással. Így volt ez az Alice Csodaországban is. Woolverton fogta az eredeti mesét beledobta egy zsákba összerázta és már ki is szórta a földre ,,készen" , de nem igazán sikerült neki, amit ,,készen" ki szórt azt még sorba szerette volna rendezni, de nagy baromságot követett el. Azt szerette volna bemutatni, hogy a hogy győzi le a Rosszat.  
Na de térjünk ki a mesére.
Egy olyan mesefilmet nézhetünk ami akciófantasy- vé alakult, amibe megjelennek az Órás nyuszi, a vigyorgó Macska és még sok kitalált baromság, de ők nem főszereplők csak mellékszereplők, hogy tovább tudják vinni a film történet. Már az elején ki esnek a filmből és legkésőbb a végén térnek vissza. 
Ez a mesefilm már hasonlít a Nárnia krónikához Alice azért jött, hogy felszabadítsa Csodaország népét. 
Szomorkodhatunk, mert hiába jók a szereplők például az őrült kalapos Johnny Depp vagy a Vörös Királynőt játszó Mia Wasikowska ha a pompás kis részletek bele vesznek a forgatókönyvbe. Minden rajongó annak örült volna ha a filmvásznon Johnny Depp és Crispin Glover összecsapna, de sajnos ez a jelenet is üres és érdektelen volt. 



2016. május 14., szombat

Horrorra akadva 5.

Fülszöveg
A boldog házaspár, Dan (Simon Rex) és Jody (Ashley Tisdale) furcsa és ijesztő természetfeletti aktivitást tapasztalnak a házukban, a jelenések pedig pontosan akkor kezdődtek, amikor hazavitték újszülött kisbabájukat, Aident a kórházból. Amikor azonban a borzasztó események kihatnak a házaspár munkahelyeire is (Dan majomkutató, Jody pedig balett-táncos), a szerelmeseknek rá kell döbbenniük, egy irtózatos démon ólálkodik a család körül. Eldöntik, hogy nem hagyják magukat, ezért különböző szakértők segítségével és házuk teljes bekamerázásával próbálnak utánajárni a kísértethistóriának. A fenyegetés egyre nagyobb, ezért gyorsan meg kell szabadulniuk a démontól, mielőtt túl késő lenne!
Szerintem

Horror avagy paródia?A film iparba nagyon nagy szó az, hogy paródia. Miért? Nem olyan sok film jut el a vászonra, amely paródia és még sikeres is. Zacknak és Patnek a 2013-as év legjobb színészeit gyűrte össze egy filmben. Leondardo  DiCaprio, Ashely Tisdale. A paródia alapot a Majmok bolygója,a  Paranormal Activity,az Erdet, a Ház az erdő mélyén, a Gonosz halott és a Fekete hattyú szolgálta, de még sok filmből átemeltek alapokat. Egy ilyen komédiától nem vár el a néző kidolgozott elemeket, de az, hogy Jedy (Ashely) egy gyerek utáló szerepbe tetté az felül múlt mindent... Jól tudjuk, hogy Ashely nagyon is szereti a gyerekeket. Dan (Simon Rex) hozza a formáját szokás szerint, már az előző részekbe is ő kapta a pofonokat, szóval ez nem volt meglepő. A durva részek, hányás, szexpoénok, és vizeletes ,,viccek" itt is megmutatkoznak, bár az előző részekhez képest nem túlozták el ami meglepő volt. Azt megszokhattuk, hogy éles váltások vannak amivel mégis tovább tudják vinni a cselekményt, itt a nézőknek olyan érzése lehet, hogy csak egymás után dobálták be a részeket.Hogy a végére valami pozítívumot is írjak róla, volt 1-2 rész amin tényleg felnevettem például Snopp Dogg szereplésén és ahogy korábban említettem Simon Rex is hozzá tett a maga módján. 


2016. május 9., hétfő

Vakáció

Fülszöveg
Ha kezd unalmassá válni a családi élet, fel kell kavarni az állóvizet. Rusty (Ed Helms) - két örökké veszekedő fiúgyermek apja - úgy érzi, valamit tennie kell végre a família boldogságért. Minden addigi szokást felrúgva a kezébe veszi az irányítást, és bejelenti: a család autóval indul nyaralni távoli céljuk felé - reméli, a közös autózás összerázza kicsit a családot. És össze is rázza. De nem kicsit. Út közben elképesztő kalandokon mennek keresztül, melyek során az életveszély a legkisebb baj. Sivatag, baleset, furcsa idegenek és még furcsább ismerősök között próbálja a meggyötört családfő a cél felé navigálni az egyre elgyötörtebb kompániát...
Szerintem
A Vakáció se nem vicces se nem izgalmas. Az egyetlen jó az elején a '83-as filmkockák, és a zene.
Ezt a filmet csak másolták, hogy miről? A Családi üzelmekről, ez a film próbálja nekünk vissza adni amit abba a filmbe megkaphatunk. Ugyan úgy kezdődőt, elmentek egy családi nyaralásra, és minden romokba hevert annyi a probléma, hogy ennek a filmnek már az eleje romokba hevert...
Egyetlen egy vicces rész volt benne, az is kb. a 40 percbe, mikor abba a ,,forrásba" fürdenek. Onnantól kezdve egyre-egyre unalmas.
Nincs más ebbe a filmbe mint, hogy 2 órát utaznak az országúton és minden megtörténik velük ami csak lehetséges. A gyerekek jobban eltudják játszani a szerepüket mind bármely felnőtt a filmből. Nekem legjobban a kicsi beszólásai tetszettek a legjobban, nagyon nagy poént eltudod lőni a kis srác.
De mint minden filmben itt is megmutatkozik a szeretett és a romantika.
HA jót szeretnétek magatoknak akkor ezt a filmet nagy ívbe elkerülitek, de persze ez az én véleményem!



2016. május 8., vasárnap

A vadász és a jégkirálynő

FülszövegMielőtt Ravennát legyőzte volna Hófehér, a boszorkány testvére, Freya a vadon mélyén épített jégpalotában élt, ahol erős harcosokat toborzott maga köré. Két legjobb és szívéhez legközelebb álló embere, Eric és Sara volt, azonban miután egymásba szerettek, elválasztotta őket. Évekkel később, amikor Freya megtudja, hogy nővére uralmát megdöntötték, elhatározza, hogy megszerzi magának a varázstükröt, ugyanis ez lehet az egyetlen esély arra, hogy feltámassza Ravennát. A boszorkány sikerrel jár, melyet követően az ország népe újra a rémuralom mindennapjaival kénytelen szembenézni.

Szerintem

A film írók nem a hagyományos cselekményvezetést választották, ugyanis egyszerre van az előzmény, a történet tovább mesélése és az Erik története. Mindezt a történetet a tükör ,,szemszögéből" játszák, mely átvisz egy másik dimenzióba. 
Ez nagyon tetszett, hogy képesek voltak egy filmbe ilyen sok információt adni így a filmnéző tisztán látja már a dolgokat. 
Cedric Nicolas-Troyan aki a filmet rendezte, nagyon jól vegyíti az érzelmeket, a film közepénél már megfeledkezünk a Jégkirálynő jéggé fagyott szívéről. Másik oldaláról ismerhetjük meg, ebben a pillanatban a film elveszíti a gonosz szereplőjét. A film utolsó 30 percéig. De a filmkészítők kárpótolnak bennünket és cserébe sokkal
kiforrottabb szereplőt kapunk.
Chirs végre nem csak egy szép fiú akiért mindenki oda van, hanem most inkább illik a Disney-herceg szerepébe oldalán a törpékkel.
A film legjobb jelenete mikor trágár szavakat is bevetnek az ellentétes fajra.

  Mint tudjuk a Grimm- mesék általábba tanulságon alapulnak, de a legalján ott lapul a horror is. Bár a film 12-es karika simán belefér a 16-os is.

2016. május 7., szombat

Hófehér és a vadász

Fülszöveg

Ebben a látványos akció-kalandfilmben Kirsten Stewart (Alkonyat) alakítja Hófehért, aki szebb az őt elpusztítani készülő gonosz királynőnél (Charlize Theron). Ám az ármányos nőszemély azt nem sejti, hogy az uralkodását veszélyeztető Hófehért a vadász megtanította a harc művészetére. És ha ehhez hozzávesszük, hogy a törpéket olyan kemény legények játsszák, mint Ian McShane, Ray Winstone, Bob Hoskins vagy Nick Frost, akkor már világosan látszik, hogy ez a mese egy egészen másfajta mese.

Szerintem
Hol volt, hol nem volt...minden mese így kezdődik és úgy fejeződik be, hogy boldogan éltek míg meg nem haltak! Erre a filmre ez ne volt jellemző, nem volt a végén semmi csók, ölelés meg semmi!
Izgalmas volt de nem volt kiszámítható, hogy mi is lesz, ez tetszett benne, a legtöbb filmről egyből kideríthető, hogy mi fog következni. Az nem igazán volt számomra szimpatikus, hogy a mesefilmet szinte másolta ez a film, de voltak benne meglepetések is! Fuss, Hófehér fuss, komolyan mint a mesében, a törpék is megjelentek de nem úgy mint a mesében. Nem volt

Kuka sem Morgó. A Gonosz Királynőt sem így ismertük meg a mesében, itt egy egész birodalmat szeretne magának! De az hasonló volt, hogy Hófehér szívét szeretné, hogy örökre fiatal maradjon!
Kristen mindig olyan filmek szerepeit kapja ahol 1-2 napig halálosan fekszik az ágyon és utána felébred mint aki új életet kap (ez az Alkonyatba megtörtént) vagy valami szikláról ugrik le... Azt viszont jó látni, hogy ezt a filmet nem az Alkonyat- rajongók tetszés világához alakították ki.
Ebbe a filmbe megjelenik például a múlt évszázad lovagos rohamozása, mikor Hófehér

vágtat a lován a vár felé.
2016-t az az év, ahol a Grimm-meséket újra életbe rendezik meg, vegyük most például a Tarzan legendáját (június 30.) vagy a Dzsungel könyvét(április 21.) ahol Mauglit rendes emberként ábrázolják!

2016. május 6., péntek

Agymanók

Fülszöveg 

A tinédzserkor gyakran döcögős és akadályokkal teli. Nincs ez másként a fiatal lány, Riley esetében sem, akinek csendes, kertvárosi élete a feje tetejére áll, amikor édesapja a nyüzsgő San Franciscóban kap munkát. Mint mindannyiunkat, Riley-t is az érzelmei vezérlik - ők Derű, Bánat, Harag, Majré, Undor. Az érzelmek a Riley agyában található Központban laknak, mindennapi munkájuk során pedig azon dolgoznak, hogy a lányt átvezessék a mindennapok kihívásain. Ahogy Riley az érzelmeivel küzdve próbálja megszokni San Franciscót, a Központban kitör a káosz. Bár Derű, Riley elsőszámú és legfontosasbb érzelme megpróbálja a dolgok pozitív oldalát láttatni, összetűzésbe kerül a többi érzelemmel, akik másként vélekednek arról, hogyan kell viselkedni egy új városban, egy új otthonban és egy új iskolában.
Szerintem

A kamaszkor ígyis nehéz, szülőknek gyermekeknek egyaránt, és ilyenkor jól jön egy mese ami vicces és aranyos is egyaránt, így a kamaszok jobban megtudják érteni önmagukat. Derű, Bánat, Majré, Harag, Undor mind egy-egy alapérzést személyesítenek meg. Mindekiről lehet tudni, hogy kicsoda, egyedül a depressziós Bánatról nem lehet tuddni, hogy kicsoda, de a film végén kiderül!
A futószalagon érkeznek az emlékek a toronyba és mennek tovább a hosszú távú polcokra. Mindig más színűek, a sárga például vidám emlék, a piros az pedig harag. A hosszú távú

emlékközpontba ahol agymunkások dolgoznak, de itt él például Bing Bong a rózsaszín vattacukor elefánt, Riley egykori képzelt barátja.....
De mint minden filmeben van probléma is, Bánat elrontott valamit és ezt helyre kell hozni! Derű és Bánat együtt kelnek útra, így nézve mi is a gond. A film végére minden helyre jön!:) 

Ezt a filmet nem ajánlom 5 éveseknek, hogy miért? Mert az égvilágon nem értenének belőle semmit, mesének fognák fel, mint általábba.

2016. április 22., péntek

Wall E

Fülszöveg

WALL-E hulladékkezelő robot, az egyetlen szerkezet a Földön. Az emberiség ugyanis elhagyta a lakhatatlanná vált bolygót, ám valaki elfelejtette kikapcsolni az utolsó robotot. WALL-E véletlenül rátalált a bolygó jövőjének és túlélésének kulcsára.


Szerintem

Ez egy hihetelenül okos, környezettudatosságra nevelő film, és már csak azon csodálkoznék, ha nem Al Gore és Philip Kotler lettek volna a producerei. Szóval, a helyzet a következő. Az emberek teljesen elhülyültek - a világűrben tekeregnek egy nagy űrhajóban, ahol mindent öntudatos robotok és az automatika intéz helyettük. A Föld nevű szörnyűségtől (amelyet időközben elönt a szemét, és szerves anyagok már nem is nagyon keletkeznek) jó messze híznak el a cukros üdítőkön, butulnak el a kompujterektől, fogyasztói társadalomtól, holisztikus reklámoktól és digitáliától, no meg a szó szoros értelmében vett semmittevéstől. Erre jön a Wall E nevű kisrobot ET után 20 évvel, annak egyeneságú reinkarnációjaként, és a Földön rendezgeti a szemetet, bálákba csomagolva, az egekig emelve. Wall E intelligenciáját mutatja, hogy márpedig milyen fontos a takarékosság és a szelektív hulladékgyűjtés. Az emberek eközben nem adják fel: egy kisebb űrhajót küldenek a Földre, hogy egy másik kisrobot (persze kislány robot, Éva) segítségével az élet jeleit kutassák, és amikor a két robot kiás egy zöld növényt, akkor indul el a haddelhadd: a növény megy a világűrbe, Wall E beleszeret Évába, és még a Földön egyedülálló élőlényként megmaradó csótány is csak nagyokat hümmögne mindezen, azonban a film fő érdekessége mégis csak az ember újra-evolúciója lesz a távoli jövőben. (Újból megtanul járni, emóciói lesznek, és talán kilábal ez egysíkú, félig szocialista, félig autokrata, futurista világból, visszatér a Földre, és Pizzafát ültet... Vagy valami).

A mostani gyermekeknek nem ilyen hülye Violettát kéne nézniük hanem olyat, ami még kis korban megtanítja őket a környezettudatóságra.
Kiváncsiak vagytok arra, hogy ezt hogy tudjátok elérni? Kérlek szépen titeket, hogy ezt az oldalt lájkoljátok! 
 https://www.facebook.com/T%C3%B6r%C3%B6kb%C3%A1linti-Energia-Kommand%C3%B3-EF-2016-1740210182867885/?fref=ts

Ez egy kampány. ami segíti már az óvodásokat is, környezettudatosan megóvni a Földet!